2. Postopek
Postopek
Naslov: Zavarovanje družbe Vodovodi in kanalizacija Nova Gorica d.d. za obdobje od 30.11.2025 do 30.06.2029
Opis: Predmet javnega naročila je zavarovanje premoženja družbe Vodovodi in kanalizacija Nova Gorica d.d. za obdobje od 30.11.2025 do 30.06.2029. Javno naročilo se oddaja v štirih (4) sklopih, in sicer: - Sklop A: Infrastruktura - Sklop B: Družba - Sklop C: Vozila - Sklop D: Sončna elektrarna Ponudniki lahko oddajo ponudbo za enega, več ali vse štiri (4) sklope.
Notranji identifikator: JN-63120
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Obrazložitev za pospešen postopek: 2. Naročnik je predhodno izvedel postopek oddaje naročila male vrednosti za predmetno javno naročilo. V postopku so bile prejete ponudbe, katerih ponudbene vrednosti presegajo zgornjo mejno vrednost za izvedbo naročila po postopku naročila male vrednosti, kot jo določa Zakon o javnem naročanju (ZJN-3). Ker naročnik v okviru naročila male vrednosti ne more oddati javnega naročila, ki presega določene zakonske pragove, je dolžan postopek ponoviti v ustrezni obliki. Zaradi obstoja objektivno izkazane nujnosti – naročnik predmetnega naročila potrebuje za nemoteno izvajanje svojih nalog – in ob dejstvu, da je bilo že izvedeno predhodno povpraševanje na trgu, se naročnik odloča za izvedbo odprtega postopka po pospešenem postopku v skladu z določbami ZJN-3. Uporaba pospešenega postopka je upravičena, saj: • je bil že izveden postopek, v katerem so bili preverjeni osnovni pogoji na trgu, • je naročnik z izvedbo vezan na časovne omejitve in nujnost zagotoviti predmet naročila v čim krajšem času, • daljši roki bi lahko povzročili škodo ali resne motnje pri izvajanju dejavnosti naročnika, • naročnik ne more biti brez ustreznega zavarovanja, saj je predmet javnega naročila neposredno povezan z izvajanjem dejavnosti družbe, tj. zagotavljanjem oskrbe prebivalcev s pitno vodo. Na podlagi navedenega naročnik izkazuje utemeljene razloge za skrajšanje rokov in uporabo pospešenega odprtega postopka, skladno z določbami ZJN-3.
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 66510000 Zavarovalniške storitve
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Naslov: Sklop A: Infrastruktura
Opis: Sklop A: Infrastruktura
Notranji identifikator: 324132
Dodatna klasifikacija (cpv): 66510000 Zavarovalniške storitve
Sklop: LOT-0002
Naslov: Sklop B: Družba
Opis: Sklop B: Družba
Notranji identifikator: 324133
Sklop: LOT-0003
Naslov: Sklop C: Vozila
Opis: Sklop C: Vozila
Notranji identifikator: 324134
Sklop: LOT-0004
Naslov: Sklop D: Sončna elektrarna
Opis: Sklop D: Sončna elektrarna
Notranji identifikator: 324135