Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av betalautomater och teknisk utrustning i parkeringsanläggningar
Referensnummer: 0100-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50316000 Underhåll och reparation av biljettautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är ett fullständigt åtagande för tillsyn och skötsel av Bs parkeringsautomater installerade vi parkeringsanläggningar inom Göteborg i enlighet med Bs mål och inriktning.
Uppdraget omfattar samtliga erforderliga arbeten för att säkra funktionen av betalautomater, inklusive förebyggande åtgärder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen