10001-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Byggmaterialrelaterade produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal byggmaterial.
Referensnummer: 2016-058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Byggmaterial till Huddinge kommun.
Följande ingår inte i upphandlingen: Specialtillverkade varor och varor som inte är frekventa, t.ex. antika beslag, fönster osv.
Anbud lämnas på en eller flera delar av upphandlingen. Upphandlingen är uppdelad i 2 delar. Varje del utvärderas för sig och de i upphandlingen ingående delarna är följande:
A. Transportleverans,
B. Hämtleverans.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggmaterial åt Huddinge kommun.