100054-2025 - Resultat
Sverige – Programvara och informationssystem – Kassasystem Umeå kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKassasystem Umeå kommun
BeskrivningUppdraget avser leverantör av kassasystem till hela Umeå kommuns verksamheter och tillhörande försäljningsställen. Avtalet är uppdelat i två delar: 1. Kassasystem Bas (Bastjänst för enklare upplägg av försäljningsställen) 2. Kassasystem Avancerad (Utökad tjänst av kassasystem med större krav på fungerande integrationer)
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKassasystem Bas
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89803:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48110000 Programvara för kassasystem, 72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKassasystem Avancerad
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89803:Lot:2