100054-2026 - Resultat
Sverige – Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning – Städentreprenad 2025 Äldreboende, kontor mm
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädentreprenad 2025 Äldreboende, kontor mm
BeskrivningEntreprenaden är en utförandeentreprenad där Beställarens krav ställs genom att ange arbetsmetod och frekvens för de arbetsuppgifter som ska utföras. Upphandlingen omfattar äldreboende, kontor mm.
Intern identifierareSBN 2025-676
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningEntreprenaden är en utförandeentreprenad där Beställarens krav ställs genom att ange arbetsmetod och frekvens för de arbetsuppgifter som ska utföras. Upphandlingen omfattar äldreboende, kontor mm. i Boden kommun.
Intern identifierareStädentreprenad 2025 Äldreboende, kontor mm