100074-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Skadeförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska rådgivare till Löf Kompletterande upphandling inom Gynekologi Allmän
Referensnummer: UH-2020-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstingens Ömsesidiga Försäkringsbolag inbjuder er att lämna anbud på tjänsten medicinska rådgivare inom området gynekologi, allmän, enligt de krav som anges i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
Denna upphandling är en kompletterande upphandling för den leveranskapacitet som saknas.
Löfs behov av medicinsk rådgivning inom området uppskattas till 300 utlåtanden det första avtalsåret. Löfs prognos är att behovet årligen ökar med ca 4 %. Den ovan angivna avtalsvolymen innebär en uppskattad volym. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen