2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flytande gas
Beskrivning: Ramavtalet omfattar följande delområden: -Flytande nitrogen och koldioxid. - Flytande helium i flaska. Anbud kan lämnas på antingen båda delar eller enbart ett specifik delområde.
Intern identifierare: 23/104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Helium
Beskrivning: Inom delområde 2 ingår flytande helium. RISE köper in ungefär 1 500 liter helium årligen.
Huvudklassificering (cpv): 24111300 Helium
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtalet omfattar följande delområden; - Flytande nitrogen och koldioxid. - Flytande helium i flaska. Anbud kan lämnas på antingen båda delar eller enbart ett specifik delområde.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nitrogen (kväve) och koldioxid
Beskrivning: Delområde 1 ingår flytande nitrogen (kväve) samt flytande koldioxid.
Huvudklassificering (cpv): 24111800 Flytande nitrogen
Ytterligare klassificering (cpv): 24112100 Koldioxid