Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsinsyn – Underhåll och support tillsammans med förvaltning av gjorda anpassningar och konfigureringar för standardprodukten av Procapita Barn och ungdom/Tieto Education
Referensnummer: 2019-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsinsyn – Underhåll och support tillsammans med förvaltning av gjorda anpassningar och konfigureringar för standardprodukten av Procapita Barn och ungdom/Tieto Education.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72265000 Programkonfigurering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen