100129-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Ureiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urea 98 %.
Referensnummer: 1002902079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24324300 Ureiner
II.1.4.
Kort beskrivning
98 % Urea, används för rökgasrening. Beräknad årsvolym 750 – 800 ton.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen