100181-2023 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning, support och utveckling av systemlösning för ärende-, dokument- och arkivhantering
Referensnummer: NV-03025-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal gällande förvaltning, support och utveckling av systemlösning för ärende-, dokument- och arkivhantering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72250000 System- och stödtjänster, 72252000 Dataarkivering, 72420000 Internetutvecklingstjänster, 72421000 Programutvecklingstjänster för Internet- eller intranätsklienter, 72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen