Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El och Data
Referensnummer: 21/190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp ramavtal med elentreprenör på område söder och väster i Jönköpings kommun för löpande avrop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen