100191-2017 - ÄndringSverige-Åkersberga: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling Hushållsavfall Fastland Österåkers kommun.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling innefattar insamling av kärl- och säckavfall, grovavfall, trädgårdsavfall och latrin från fastland och öar med broförbindelse eller vägfärja i Österåkers kommun.