100252-2018 - ResultatSverige-Örebro: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggarbeten
Referensnummer: 17/82
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖrebroBostäder AB avser att upphandla ramavtal gällande byggarbeten. Löpande avrop kommer att ske upp till ett värde av 600 000 kr, för avrop till ett värde av 600 000 kr - 12 000 000 mkr kommer förnyad konkurrensutsättning att ske.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ÖrebroBostäder AB avser att upphandla ramavtal gällande byggarbeten. Löpande avrop kommer att ske upp till ett värde av 600 000kr, för avrop till ett värde av 600 000 kr - 12 000 000 mkr kommer förnyad konkurrensutsättning att ske.