Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 72 Upphandling asfaltsbeläggning
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett ramavtal ska handlas upp. Upphandlingen avser ramavtal för asfaltsbeläggningar, asfaltfräsning samt anslutande tjänster inom Västerviks kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen