Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande byggservice
Referensnummer: 11-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
SalaBostäder AB upphandlar löpande byggservicearbeten för mindre nybyggnad, planerat underhåll samt om- och tillbyggnad i beställarens fastighetsbestånd. Ramavtal tecknas med maximalt fyra (4) entreprenörer i rangordning samt med möjlighet till förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen