100292-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kringtjänster för järnvägstransporter – Säkerhets- och underhållsbesiktning, underhåll, beredskap för larmmottagning och olyckshantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSäkerhets- och underhållsbesiktning, underhåll, beredskap för larmmottagning och olyckshantering
BeskrivningUpphandling av ramavtal för Säkerhets- och underhållsbesiktning, underhåll, beredskap för larmmottagning och olyckshantering.
Intern identifierareUE 24.008
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63711000 Kringtjänster för järnvägstransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631470 Inspektion av järnvägsspår, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del (1)