2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kriskommunikationsapp
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av en applikation som är plattformsoberoende och kan användas på telefon, läsplattor och datorer. Applikationen kommer att användas av all personal på Beställarens kommunala grundskolor samt centrala enheter.
Intern identifierare: 26/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48730000 Säkerhetsprogramvara, 48810000 Informationssystem, 72253200 Stödtjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000