Ytterligare upplysningar kan erhållas från: Officiellt namn: Polismyndigheten Nationellt registreringsnummer: 202100-0076 Postadress: Box 122 56 Ort: Stockholm Postnummer: SE-102 26 Land: Sverige Internetadress: https://polisen.se/Aktuellt/Aktuella-upphandlingar/
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: Polismyndigheten Postadress: Box 122 56 Ort: Stockholm Postnummer: SE-102 26 Land: Sverige Internetadress: http://polisen.se/Aktuellt/Aktuella-upphandlingar/
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Polismyndigheten Postadress: Registratorskontoret, Box 122 56 Ort: Stockholm Postnummer: SE-102 26 Land: Sverige Att: Registratorskontoret, kansli
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Polismyndigheten efterfrågar i denna upphandling målmaterial till vapenutbildning såsom måltavlor och täcklappar m.m.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35210000 Måltavlor
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner