100387-2018 - PlaneringSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undertrycksbehandling
Referensnummer: VF2018-0003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Intresseanmälan till upphandlingen av undertrycksbehandling.
Företag/leverantörer som tillhandahåller utrustning och förbrukningsmaterial till undertrycksbehandling och som är intresserade av upphandlingen är välkomna att ta kontakt med ansvarig upphandlare för företags- och produktpresentation.
Varuförsörjningen.
Pirkko Hooli.
Kategoriledare/upphandlare.
pirkko.hooli@varuforsorjningen.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utrustning och förbrukningsmaterial till undertrycksbehandling.