100416-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Planeringssystem – Vägförvaltningssystem inklusive beläggningsinventering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVägförvaltningssystem inklusive beläggningsinventering
BeskrivningUpphandling avseende Vägförvaltningssystem inklusive beläggningsinventering
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30196000 Planeringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelInventering av beläggningsstatus med tillhörande system för digital beläggningsplanering
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87027:Lot:1