100435-2026 - Resultat
Sverige – Ljustekniska tjänster – Julbelysning Stockholm City 2026-2032
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelJulbelysning Stockholm City 2026-2032
BeskrivningDesign, projektledning, leverans och montage av julbelysning inklusive demontage och lagring av material samt driftsättning och jourverksamhet.
Intern identifierareT2025-00905
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318100 Ljustekniska tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31522000 Julgransbelysning, 31527200 Utomhusbelysning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareJulbelysning Stockholm City 2026-2032