100440-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för vägar – Konsulttjänster trafik
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster trafik
BeskrivningKonsulten ska kunna utföra de uppgifter som normalt omfattar en trafikkonsults kompetensområde. Uppdraget omfattar trafikutredningar av olika slag, exempelvis utredningar som underlag till en detaljplan. Problem som ska åtgärdas kan omfatta trafiksäkerhet, buller, kapacitetsproblem, prioriteringsåtgärder (för gående, cykel eller kollektivtrafik) eller parkeringsutredning.
Intern identifierareKS 2024/1153
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsulttjänster trafik