2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upprättande av förfrågningsunderlag för UE i projekt Bdl 661, Ökat skydd i gångfålla, en slopning samt stängsling i Sunne
Beskrivning: Konsulttjänst för projekteringsuppdrag. Projektet avser åtgärder på Fryksdalsbanan i Sunne. I projektet ingår slopning av en plankorsning, uppgradering av en plankorsning till en A-anläggning med ALEX-teknik samt stängsling. I projekteringsuppdraget ingår även handläggare för Transportstyrelsens godkännande process (GOP-handläggare) samt teknisk signalstyrning signal.
Intern identifierare: KOM-419333
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upprättande av förfrågningsunderlag för UE i projekt Bdl 661, Ökat skydd i gångfålla, en slopning samt stängsling i Sunne