2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare för hemtagningsprojektet
Beskrivning: Projektledarens roll är att färdigställa påbörjat verksamhetsövertagande, och därefter följa upp projektets resultat. Rollen kommer att innebära att leda verksamhetsövertagande samt organisering av verksamhets-och stödresurser för Sjöfartsverkets isbrytningsverksamhet. Konsulten kommer att arbeta mellan 75% till och med 100% under uppdragets gång.
Intern identifierare: 24-00549
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Direktupphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 7 680 arbetade timmar