See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster - Hissarbeten
Beskrivning: Laholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun, avser att upphandla ramavtal för funktionsservice, reparation, underhåll, renovering, modernisering, utbyte och nyinstallation av hissar.
Intern identifierare: LH 25/01
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del Hissarbeten
Beskrivning: Laholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser att upphandla ramavtal för funktionsservice, reparation, underhåll, renovering, modernisering, utbyte och nyinstallation av hissar.
Intern identifierare: 1635331-67b4b32fa47ccbf556aec560
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hissarbeten
Intern identifierare: 1635332-67b4b32fa47ccbf556aec563