2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförandeentreprenad i Samverkan - Jensen Förskola & F-3 Skola, Uppsala
Beskrivning: Projektet innefattar ombyggnad och anpassning av de två husen, C4:14 och C4:17, till grundskola F-3 respektive förskola med tillhörande skolgårdar. Byggnaderna ligger på Campus Ultuna, Uppsala, och är två äldre kulturhistoriskt värdefulla byggnader.
Intern identifierare: 25/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: Ombyggnation av Förskola
Intern identifierare: 1654846
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär entreprenad
Intern identifierare: 1654847