2. Förfarande
Förfarande
Titel: Överföringsledning Sandviken
Beskrivning: Objektet avser nybyggnad av överföringsledningar för dricksvatten och spillvatten, beläget i den sydvästra delen av Näslandet och i den sydligaste delen av Botkyrka kommun.
Intern identifierare: TFN/2024:00310
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Överföringsledning Sandviken