100779-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakning Boxholm
Referensnummer: UH-2019-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av bevakning av kommunens egna fastigheter inkl. Boxholms kommun helägt fastighetsbolag, AB Boxholmshus, gatukontor, ÅVC) och inhyrda lokaler samt därtill hörande inventarier, larmcentral avseende mottagning av olika larm och utryckning, rapporteringssystem, fastighetsjourtjänster på kvällstid, vardagar, lördagar, söndagar och helger för AB Boxholms uthyrningsenhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen