Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Måleriarbeten Kiruna C
Referensnummer: 2019/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser att täcka beställarens behov av måleriarbeten. Avtalet avser både invändig samt utvändig målning. Entreprenaden omfattar inte sprutmålning av exempelvis luckor eller dörrar som målas i verkstad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen