100830-2023 - ÄndringSverige-Norrköping: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt ekonomi- och e-handelssystem II
Referensnummer: KS 2022/0920-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbudsansökan i upphandlingen av nytt Ekonomi- och e-handelssystem, enligt bifogade handlingar. Denna upphandling avser Norrköpings kommun, Räddningstjänsten i Östra Götaland (RTÖG) samt ett eller flera kommunala bolag (Meddelas i Steg 2).