100915-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bäckahagens skola om-och tillbyggnad
Referensnummer: 2019-00338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser om- och tillbyggnad av Bäckahagens skola som i dagsläget rymmer ca 5-600 elever. Skolan ska efter om- och tillbyggnaden rymma 1110 elever.