100946-2019 - ResultatSverige-Södertälje: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts, utflyktsbuss och särskoletransport till Flens kommun
Referensnummer: UPPH/2018:10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar de interna skolskjutsarna samt vissa särskoletransporter till annan grannkommun. Linjelagd skolskjuts ingår inte i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen