100949-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Konsulttjänster Risk- och störningsutredning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster Risk- och störningsutredning
BeskrivningRamavtalet omfattar enskilda konsultuppdrag inom risk- och störningsutredningar.
Intern identifierareKS 2025/132
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsulttjänster Risk- och störningsutredning