2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering av smoltfällan vid Hertings kraftstation
Beskrivning: SLU Aqua upphandlar under 2024 och/eller 2025 en renovering av smoltfällan vid Hertings kraftstation, inklusive vissa kompletteringar av utrustning. Syftet med smoltfällan är att registrera och räkna nedströmsvandrande lax (och annan fisk om möjligt).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105613:Lot:1