Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.statenssc.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling säkerhetsskåp
Referensnummer: 2022-00294-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44421600 Värdeförvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens servicecenter har behov av säkerhetsskåp för att förvaring av material ska kunna ske på ett säkert sätt.
Upphandlingen avser endast säkerhetsskåp med i upphandlingsdokumentet angiven storlek och utförande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44421600 Värdeförvaringsskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen