2. Förfarande
Förfarande
Titel: Finansiella revisionstjänster avseende externfinansierade forskningsprojekt
Beskrivning: Uppdraget gäller granskning av externfinansierade projekt på områdena forskning och nyttiggörande och utfärdande av revisionsintyg eller intyg om utförd granskning (så kallade ”Agreed upon procedures”; benämns fortsatt ”revisionsintyg”). Uppdragets huvuddel består av EU-finansierade forskningsprojekt men även andra finansiärer (exempelvis SIDA) förekommer; dock i mindre omfattning,
Intern identifierare: C 2023–1851
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212100 Finansiell revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000