2. Förfarande
Förfarande
Titel: Distrubutionstransformatorer
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av distributionstransformatorer med syfte att säkra tillgång och behov under avtalsperioden. Trefas oljeisolerade distributionstransformatorer (100-800kVA) i hermetiskt utförande för placeringen i 12 och 24kV nätstationer (inom- och utomhusbruk).
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31213200 Distributionstransformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118335:Lot:1