101113-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – TI 2025-1234 Ramavtal stabilitetsprovning av belysningsstolpar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2025-1234 Ramavtal stabilitetsprovning av belysningsstolpar
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för besiktning, stabilitets och hållfasthetsprovning av jordförankrade stolpar och master och Fotometrisk kontrollmätning av belysningsanläggningar samt framtagande och upprätthållande av TA-plan för provningsarbeten.
Intern identifierareTI 2025-1234
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000