101140-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-stöd för upphandling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-stöd för upphandling
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att säkerställa att SFV har tillgång till ett modernt, användarvänligt och heltäckande upphandlingssystem som uppfyller gällande lagkrav, stärker rättssäkerheten och ligger i framkant av den digitala utvecklingen. Vidare ska upphandlingen tillse att samtliga medarbetare inom SFV får enkel och säker tillgång till en tydlig och välstrukturerad avtalsdatabas.
Intern identifierare0161/26
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000