Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal hantverkstjänster- Byggnadsarbeten
Referensnummer: 22/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjörns kommun avser att teckna ramavtal med fyra leverantörer avseende hantverkstjänster inom området byggarbeten.
Upphandlingens syfte är att tillgodose kommunen och dess bolags behov av löpande reparations-, service- och underhållsarbeten samt mindre ombyggnads- och nybyggnadsarbeten i fastighet och anläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen