Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 147 Ramavtal svets, reparation och underhållstjänster
Referensnummer: 21/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar företrädesvis arbeten i VMEABs två fjärrvärmeverk och ett värmekraftverk, även övriga affärsområden inom VMEAB kan komma att avropa tjänster inom ramen för avtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen