101167-2019 - ResultatSverige-Stockholm: FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Health Monitoring of Animals
Referensnummer: 2-1152/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
High quality health monitoring of research animals, especially mouse and rat colonies.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73111000 Forskningslaboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
It is favorable if health monitoring services also are provided for rabbits, guinea pigs and zebrafish.