101216-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Fritids-, kultur- och sporttjänster
Meddelande om koncessionstilldelning
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogås racketcenter
Referensnummer: UPP-2020/042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift av skogås racketcenter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 13 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92600000 Sporttjänster, 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen