2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Sollentuna kommun och Sollentuna Kommunfastigheter (SKAB) upphandlar gemensamt ett ekonomisystem som är anpassat efter redovisningsprocessens olika delar, avseende bland annat anläggningsregister, kund- och leverantörsfakturor, dagbokföring och bokslutsdokumentation.
Intern identifierare: SK2023-0475
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444100 Faktureringssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72222300 IT-tjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ekonomisystem
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 2+2+2+2 år