101236-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg – Ramavtal - Takarbeten och takskottning 0-5 MSEK
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Takarbeten och takskottning 0-5 MSEK
BeskrivningUpphandlingen avser takentreprenadarbeten och takskottning inom beställarens fastighetsbestånd, volymen inom ramavtalet avser 0-5 MSEK.
Intern identifierareHS/2023:429
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel2. Prövning av anbudsgivare
BeskrivningTakentreprenadarbeten, takarbeten och takskottning.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUpphandlingsföreskrifter
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelPrövning av anbudsgivare, AFB 51, 511 och 52
BeskrivningKvalificeringskrav
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel3. Prövning av anbud
BeskrivningTakentreprenadarbeten, takarbeten och takskottning. kap.3 avser utvärderingen.
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAccept villkor och avtalsvillkor