Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samverkanstjänst för uppdrag, examensarbeten och kursprojekt inom miljö- och hållbarhetsområdet
Referensnummer: V 2018/433
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en Samverkanstjänst för uppdrag, examensarbeten och kursprojekt inom miljö- och hållbarhetsområdet där samtliga inblandade parters behov av samverkan tillgodoses. Parter är Lunds universitets verksamheter och utbildningar, Lunds universitets studenter, samt näringsliv, kommuner och organisationer. Beräknad avtalsstart är 1.1.2019 och avtalstiden är fyra (4) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79421200 Projektutformning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen