101259-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Beläggning Ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeläggning Ramavtal
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster. Ramavtalet kan användas av hela Värmdö kommun, dess verksamheter samt alla bolag inom Värmdö kommun inklusive öarna utan fast landförbindelse.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101999:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233251 Nybeläggning, 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten