101286-2020 - ResultatSverige-Falun: Glasögon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Terminalglasögon och optikertjänster
Referensnummer: RD19/05052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för köp av terminalglasögon och tillhörande synundersökningar till Region Dalarnas personal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde Avesta
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85160000 Optikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för köp av terminalglasögon och tillhörande synundersökningar till Region Dalarnas personal.
Anbudsområde Borlänge
Del nr: 2
Anbudsområde Falun
Del nr: 3
Anbudsområde Hedemora
Del nr: 4
Anbudsområde Leksand
Del nr: 5
Anbudsområde Ludvika
Del nr: 6
Anbudsområde Malung
Del nr: 7
Anbudsområde Mora
Del nr: 8
Anbudsområde Orsa
Del nr: 9
Anbudsområde Rättvik
Del nr: 10
Anbudsområde Säter
Del nr: 11
Anbudsområde Vansbro
Del nr: 12