101289-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lås – Digitala lås och nycklar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala lås och nycklar
Beskrivning: Upphandling av digitala låsenheter, digitala nycklar samt ett tillhörande digitalt låssystem där behörighets- och administrationssystem ingår med till att skapa förutsättningar för en enhetlig lösning för Mörbylånga kommuns samtliga verksamhetslokaler.
Intern identifierare: KS 2024/000412
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 44521100 Lås
Ytterligare klassificering (cpv): 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44522200 Nycklar, 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000