101300-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevattning av uteväxter Örebro kommun
Referensnummer: 18/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Bevattningstjänst med traktor med vattentunna på minst 5000 liter.
Inledning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande avtal gällande bevattningstjänster för leverans till de Örebro kommun.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlingens omfattning.
Denna upphandling avser bevattning av Örebro kommuns uteväxter i urnor, planteringar och rabatter, uteväxter kan både vara blommor som buskar och träd.
Angiven volym är endast en uppskattning, inga volymer garanteras under avtalsperioden.
Upphandlande myndigheter.
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet.
212000-1967 Örebro kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen